Сањa Паталов Стојадиновић, члан Градског већа Града Панчева задужена за рад, запошљавање и социјалну политику је отворила прву радионицу која се одржава у оквиру пројекта „Оснажена жена, јача породица“. Пројекат је подржан од стране Министарства за бригу о породици и демографију, које је овогодишњим јавним позивом обезбедило бесповратна средства за програме који промовишу мере популационе политике и пружају подршку породицама, а радионица је одржана у сарадњи са Удружењем „321 Србија“.
„Локална самоуправа у Панчеву већ дужи низ година ради на унапређењу пронаталитетних мера, а један од механизама јесте и економско оснаживање жена. Како жена из рањивих група у друштву, тако и осталих, незапослених, које немају могућност да се радно ангажују ван куће. Захваљујући средствима које смо добили од Министарства, развили смо идеју за реализацијом пројекта којим би се организовале активности које су практичне и доступне циљној групи, а то су у овом случају жене из сеоских и градских насеља са територије града Панчева.На овај начин омогућено је, да кроз пројекат „Оснажена жена, јача породица – Панчево“ женама буде пружена едукација за покретање сопственог бизниса кроз онлајн продају, како би се ускладили рад и родитељство у циљу јачања улоге у породици и заједници.Град Панчево ће наставити интензивно да ради на креирању мера популационе политике које одговарају на конкретно установљене потребе и на тај начин утичемо на стабилизовање и побољшање услова функционисања породица“ објаснила је Сања Паталов Стојадиновић и нагласила да је овакав приступ значајан корак ка подршци женама и породицама у локалној заједници.
Такође, у склопу реализације пројекта, одржане су и психолошке радионице током којих су присутни психотерапеути, кроз најсавременије технике, женама пружили подршку да се оснаже у улогама које имају у друштву са крајњим циљем оснаживања целокупне породице.
„Женама смо дали алате и методе који ће им помоћи да освесте властиту вредност, превазиђу изазове и реше дилеме са којима се суочавају, на једноставнији и ефикаснији начин. Жеља нам је била, а то смо и урадили, дали им обиље практичних савета, пренели знања и примере добре праксе“, истакла је Ђуг, гешталт терапеут Удружењеa „321 Србија“.
Укупно 60 учесница, организованих у две групе, је учествовало у обукама и радионицама које су одужане у малој сали Градске управе града Панчева.